6 клас
Тема: Гідросфера
Мета: сформувати в учнів первинні знання щодо гідросфери
Землі, її складу, світового кругообігу води в природі; розвивати вміння логічно
мислити, пояснювати взаємозв’язок оболонок Землі на прикладі світового
кругообігу води; виховувати вміння працювати у колективі (групі),
повагу до думки інших.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Структура уроку:
1.
Організаційний
момент.
2.
Актуалізація
опорних знань і умінь учнів.
3.
Вивчення
нового матеріалу.
4.
Закріплення
нових знань і умінь учнів.
5.
Підсумок
уроку.
6.
Домашнє
завдання.
_____________________________________
Тема: Води суходолу. Річки.
Мета: поглибити систему знань учнів про гідросферу шляхом вивчення річок як
частини світового коло обігу води в природі; розширити поняття учнів про річку
та її частини; сформувати первинні поняття про живлення річок, режим; розвивати
практичні вміння учнів визначати елементи річкової системи, уміння визначати
географічне положення річки за картою атласу, надписувати річки на контурній
карті.
Обладнання: фізична карта півкуль, фізична карта України, атласи, слайди із
зображеннями вод суходолу та річок, підручники.
Тип
уроку: формування нових знань та вмінь учнів.
Опорні поняття: води суходолу, річки, елементи річкової системи, долини
Структура
уроку:
1 організаційний момент;
2 актуалізація опорних знань
та вмінь;
3 мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
4 вивчення нового матеріалу – формування знань та вмінь учнів;
4 вивчення нового матеріалу – формування знань та вмінь учнів;
5 закріплення нових знань та вмінь
учнів;
6 підсумок уроку;
7 домашнє завдання.
____________________________________
7 клас
Тема: Води суходолу Африки
Мета:
·
сформувати в учнів уявлення про
особливості вод суходолу Африки;
· охарактеризувати головні
річкові системи та басейни, основні типи озер;
· систематизувати знання учнів
про гідрологічні особливості території;
· продовжити формування
практичних умінь характеристики водних ресурсів;
· сформувати поняття учнів про
гідроекологічні проблеми Африки;
· удосконалити навички роботи з
картами атласу;
· виховувати бережливе ставлення
до природи.
Обладнання: фізична карта Африки, кліматична карта Африки, підручник, атлас, слайди,
мультимедійна дошка.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Структура уроку:
1 Організаційний момент
2 Актуалізація опорних знань учнів
3 Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
4 Вивчення нового матеріалу
5 Закріплення нових знань та вмінь учнів
6 Підсумки уроку
7 Домашнє завдання
1 Організаційний момент
2 Актуалізація опорних знань учнів
3 Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
4 Вивчення нового матеріалу
5 Закріплення нових знань та вмінь учнів
6 Підсумки уроку
7 Домашнє завдання
8 клас
Тема: Загальна характеристика клімату України
Мета: сформувати знання про загальні риси клімату України; систематизувати знання про основні фактори
кліматоутворення; сформувати вміння визначати особливості факторів
кліматоутворення в Україні; закріпити навички та вміння учнів в роботі з
кліматичними картами.
Обладнання: кліматична карта України, політична карта світу, карта кліматичних поясів
світу, атлас, фотографії ПБК, роздавальний матеріал (ОС), підручник.
Тип
уроку: формування нових знань та вмінь учнів.
Опорні поняття: клімат, кліматоутворюючі фактори, кліматичний пояс, тип клімату.
Структура
уроку:
1 орг.момент;
2 актуалізація опорних знань
та вмінь;
3 мотивація пізнавальної діяльності учнів;
4 вивчення нового матеріалу – формування знань та вмінь учнів;
4 вивчення нового матеріалу – формування знань та вмінь учнів;
5 перевірка засвоєного матеріалу учнями;
6 підсумок уроку;
7 домашнє завдання.
____________________________________
Віра: Дякую Вам! Скористалася вашими розробками.
ВідповістиВидалити