середу, 7 листопада 2012 р.

Пояснювальна запискаНазва блогу: Горизонт
 
Автор блогу: учитель географії вищої категорії Мелітопольської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 4 Запорізької області

Адреса блогу: http://iulija1975.blogspot.com 

Дата створення блогу: 25 жовтня 2012 року 

Передмова:  дуже часто, готуючись до уроків географії, зустрічаєшь багато цікавого матеріалу: відео, малюнки, схеми, різноманітні цікаві факти і новини - безліч того, що можна використати на уроці. Але час уроку не безмежний, у нього є певна структура, зміст, роль. Крім того, не завжди  на уроці є можливість мати компьютерну підтримку і преглянути все цікаве. Тому, іноді, я направляла учнів на той чи інший інтернет-ресурс: де, що, про що можна подивитись, чим можна скористатись, записуючи необхідні інтернет-адреси на дошці. Але, довго мене непокоїла думка - що це не зовсім те, чого я хотіла.
  Спілкуючись з колегами, зрозуміла, що багато чого хотілося б подивитися у людей яких я знаю давно, поважаю, чий досвід був би для мене корисний - не завжди є можливість повноцінно поспілкуватися, відвідати уроки, переглянути все, що цікавить. Знайшлися матеріали, якими б і я могла поділитися з вчителями. 
  Тому, в мене виникла думка, створити свій власний блог, який був би корисний для моїх учнів, колег. Хотілося також представити свою роботу і батькам своїх учнів, є ті, що цікавляться успіхами своїх дітей, і, думаю, їм не байдуже, хто і як навчає їх. Не останнім, у створенні блогу, було оголошення обласного конкурсу авторських блогів з географії.
  Обмовлюся відразу, що відповідні компьютерні курси з технологій Веб 2.0 я не проходила,  і даже не знала з чого починати. Тому цей блог - для мене перший досвід. Практично, кожен день я вношу якісь зміни та корективи, бо навчаючи своїх учнів, сама опановую нові для мене горизонти.

Мета блогу:
 • опанування новими технологіями навчання;
 • впровадження в роботу нових методів і прийомів навчання;
 • розширення власного кругозору та кругозору моїх учнів;
 • підвищення інтересу учнів до предмету "географія";
 • поширення власного педагогічного досвіду;
 • використання матеріалів передового педагогічного досвіду  у власній діяльності.
Задачі блогу:
 •  взаємодія, взаємонавчання, вивчення і поширення педагогічного досвіду серед вчителів;
 •  підвищення пізнавальної активності учнів, посилення інтересу до предмету, знайомство з навчальною інформацією з метою отримання нових знань особисто кожним учнем в оптимальному лише для нього режимі. Це процес підготовки та передачі інформації учням, основним засобом здійснення якого є комп’ютер, який допомагає ефективно вирішити завдання розвитку особистості учня, прискорює процес оволодіння ним навчальним матеріалом, створює умови для здійснення  самоконтролю при вирішенні навчальних завдань, розширює інформаційний простір навколо учня;
 •  відкритий доступ до інформації батькам учнів, що цікавляться навчальною діяльністю своїх дітей, їх успіхами.
Структура блогу:
Блог містить:
 •  для учнів: фото, відео-матеріали, малюнки, печатні матеріали, корисні посилання на додаткові матеріали, тести, презентації (в тому числі їх власні) - все відповідно до тем конкретної паралелі класу. Крім того є окремі розділи, наприклад "Цікава географія", де містяться цікаві факти, події, географічні рекорди світу та України, цікаві документи; "Учням, вчителям, батькам" - де знаходяться памятки з предмету, нотатки,  рекомендації, нормативні документи, критерії оцінювання;
 • для вчителів: методичні матеріали, розробки уроків, позакласних заходів з предмету, перевірочні та контрольні роботи, тести, презентації, кросворди, корисні посилання, рекомендації; 
 •  для батьків: рекомендації щодо роботи в інтернеті , корисні поради з виховання , розвитку  здібностей їх дітей, обрання майбутньої професіїї, тощо.
З метою активного спілкування було створено міні-чат, розділ прихильників блогу, карта відвідувань блогу.
  Блог також містить деякі корисні посилання та інформацію з прогнозу погоди в Мелітополі, календар свят, матеріали, що знадобляться в реалізації своїх захоплень та інтересів, деякі розважальні елементи.

Післямова: сподіваюся, всі, хто заходить на мої сторінки блогу, не будуть байдужими. Буду вдячна, якщо гості залишать свій коментар на сторінках блогу (цій сторінці, міні-чаті або тематичних сторінках), а також думки щодо оформлення, змісту, структури блогу. Особливо буду вдячна корисним порадам.
До уваги прихильників блогу, залишайте у коментарях посилання на свої інтернет-ресурси. Обов'язково Вас відвідаю. Давайте дружити!!! : )

Увага! При використанні матеріалів блогу на сторінках своїх сайтів або блогів, будь ласка, залишайте активне посилання на даний блог  http://iulija1975.blogspot.com
 Для прихильників, створена кнопка блогу, яку ви можете вставити на свій блог чи сайт.

________________________________________________

17 коментарів:

 1. Дуже приємно читати ваш блог - він створений професійно і дуже корисний для активних шукачів географічної інформації. Тому заслуговую тільки найвищої оцінки. Продовжуйте в тому ж дусі.

  З повагою, ваші друзі з geo-asset.com/

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую, Ілля, за високу оцінку! Рада, що Ви назвали мене своїм другом!

  ВідповістиВидалити
 3. Очень интересный и полезный блог. хорошее подспорье для учеников, учителей и родителей. Юлия Васильевна - так держать.

  ВідповістиВидалити
 4. Большое спасибо за познавательный и интересный блог, узнал много интересного.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Я рада, что блог Вам интересен, спасибо за добрые слова!

   Видалити
 5. Очень интересный и познавательный блог. Очень хорошо, когда существуют учителя, которые пытаются вынести свой предмет за пределы школы средствами современных технологий. Думаю, материал будет интересен не только детям, но и их родителям или же просто взрослым.

  Ирина и Олег.

  ВідповістиВидалити
 6. Спасибо огромное, что Вы есть, что предоставили информацию, которой нам так не хватало! Благодарим за Ваш труд, и за Ваше время, потраченное на этот блог и для нас, ваших учеников!

  С благодарностью.

  ВідповістиВидалити
 7. Спасибо за теплые слова! Мне очень приятно!

  ВідповістиВидалити
 8. Хорошая помощь для детей в подготовке уроков и возможность оценки своих знаний с помощью тестов.

  ВідповістиВидалити
 9. Прошу змінити посилання на Методпортал на http://metodportal.com у зв’язку з переїздом Методичного порталу на нову адресу.
  Прошу проінформувати колег про зміну адреси Методпорталу.

  Прошу вибачення за незручності.
  Засновник та адміністратор Методичного порталу
  Олег Сорока

  PS.
  Хочу звернути Вашу увагу на інформери Методичного порталу для Вашого сайту
  http://metodportal.com/node/862

  ВідповістиВидалити
 10. Шановний Олег Сорока! Посилання на Методпортал змінено.

  ВідповістиВидалити
 11. В день професійного свята прийміть слова щирої вдячності за вашу творчу працю, за душевну щедрість і теплоту, за терпіння і чуйність. Нехай любов учнів і повага батьків дарують вам натхнення! Міцного здоров'я, благополуччя та нових творчих звершень!

  З повагою, адміністрація порталу практичної географії

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, Ilya за Ваші слова! Мені дуже приємно! Дозвольте і Вас привітати с Днем Учителя! Бажаю Вам здоров'я, цікавого та продуктивного навчального року, вдячних учнів!!! А Вашому сайту процвітання та вдячних прихильників!!!

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...